wtorek, 16 kwietnia

Kryształy do wina

Kryształy do wina

Od lat wina towarzyszą ludziom przy jedzeniu posiłków. Dla prawdziwego smakosza wina, wykwintna kolacja bez tego trunku nie istnieje. Podając go w pięknych kieliszkach można się rozkoszować idealnie zakończonym dniem. Kryształowe kieliszki najlepiej się do tego sprawdzą i nadadzą wieczorowi szyku. Modne w latach 70-tych kryształy są uznawane za ekskluzywny materiał szklany i znowu coraz bardziej wchodzą do łask. Różnorodność win sprawia, że do każdego dania przypisany jest odpowiedni rodzaj wina. Do grillowanego steka czy mięsa z kaczki podane zostanie inne wino niż do owoców morza oraz deseru. 

Piękno tkwi w szczegółach

Ręcznie robione kryształy zachwycają ulubieńców tych wyrobów. Posiadają one niesamowite cienie, przez które przebija się światło. Każdy kieliszek jest unikatowy i pełni nie tylko rolę lampki do napoju alkoholowego, ale także jest piękną dekoracją stołu jadalnego. Mimo grubszych boków sprawiają wrażenie bardzo delikatnych. Tak samo jak w przypadku innych kieliszków do wina, kryształy również dzielą się w zależności od rodzaju trunku. Do wina czerwonego należy użyć wysokich kieliszków, a ich dno powinno być szerokie, dzięki czemu napój nie ogrzewa się w dłoni. Charakteryzują się największą pojemnością. Duży kielich pozwala zatrzymać na dłużej smak i zapach czerwonego wina. Do wina białego kieliszki posiadają już niższą nóżkę, a ich kielich wyglądem przypomina rozkwitającego tulipana. Są one lżejsze od cierpkich czerwonych win, dlatego również oprawa kieliszków jest delikatniejsza. Natomiast wina musujące i szampany serwowane są w dłuższych i bardzo smukłych kieliszkach. Ich dno często jest poszerzane, natomiast najważniejsze jest, aby ujście czarki było zwężone, gdyż pozwala to zachować musujący charakter wina.  

Kryształ – idealny prezent na każdą okazję

Kryształowe kieliszki będą trafionym prezentem dla koneserów wina. Ich wygląd pięknie ozdobi gablotę ze szkłem i przygotowany na przyjęcie stół, gdyż od wielu lat kryształ nie odchodzi z mody. Ponadczasowy wygląd kryształów cieszy się coraz większą popularnością nie tylko jako element dekoracyjny. Kieliszki z grawerem okazały się być hitem ostatniego sezonu. Coraz częściej są pięknym prezentem na ślub dla nowożeńców. Wygrawerowana data na kielichu jest wspaniałą pamiątką wielkiego dnia. Również sprawdzają się jako prezent na rocznice ślubu oraz osiemnaste urodziny, tworząc symbol osiągnięcia pełnoletności przez solenizanta. Grawer pozwala stworzyć unikatowy i niepowtarzalny prezent, który będzie wywoływał wspomnienia.